Menu

 

II wyjazd studyjny

II wyjazd studyjny członków izby (przedsiębiorców) do Szwajcarii na rozmowy biznesowe
19 do 21 listopada 2013r. 
 

W dniach 19 do 21 listopada delegacja przedsiębiorców naszej Izby przebywała w kantonie Thurgau w Szwajcarii.
W wyjeździe uczestniczyli:
Mieczysław Łagowski- Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej 
w Rzeszowie

Aleksandra Kuś – specjalista ds. współpracy międzynarodowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie

Zbigniew Simko- Prezes Zarządu w firmie Zakład Mechaniczno Remontowy CHEMREM – ORGANIKA sp. z o.o.

Roland Szydło- Prezes Zarządu firmy YANKO Spółka z.o.o.

Bolesław Burdzy- właściciel firmy F.U.H. OCTAVIA S.C.

Marcin Świderski- manager w firmie STELMET Spółka Jawna Stec i Gątarski, a także w firmie PPUH POLOX s.c.

Wyjazd był kontynuacją realizacji projektu pn. ”Wizyta studyjna w Szwajcarii szansą na wzrost potencjału gospodarczego firm członkowskich Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie”. Nasza delegacja spotkała się z władzami partnerskiej Izby Przemysłowo-Handlowej kantonu Thurgau, z którą mamy podpisaną umowę o współpracy. Odwiedziła też pięć szwajcarskich przedsiębiorstw, działające w różnych branżach: Neuweiler AG- konstrukcje stalowe, obróbka metalu; General Dynamics Land Systems MOWAG AG-przemysł zbrojeniowy; Stadler Rail AG – tabor kolejowy; Model AG- przemysł opakowaniowy, tektura falista i lita; alba papyria AG – przemysł opakowaniowy.
Delegacja wzięła udział w corocznym Forum „Jesienne spotkanie 2013” organizowanym przez Izbą kantonu Thurgau, w którym uczestniczyli przedsiębiorcy szwajcarscy kantonów Thurgau, St. Gallen i Schaffhausen oraz przedsiębiorcy niemieccy. Gościem spotkania był znany w Szwajcarii i na świecie przedsiębiorca- prof. Gorgio Behr. W trakcie spotkania prezes naszej Izby Mieczysław Łagowski zaprezentował gospodarkę woj. Podkarpackiego i możliwości współpracy z przedsiębiorcami szwajcarskimi i niemieckimi.
Spotkania z przedstawicielami Izby kantonu Thurgau, wizyty w firmach szwajcarskich oraz udział w Forum, były okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy w dziedzinie funkcjonowania szwajcarskich przedsiębiorstw różnych branż.
Najważniejszym rezultatem drugiej wizyty w kantonie Thurgau było nawiązanie dwustronnej współpracy gospodarczej, zwieńczone podpisaniem dwóch listów intencyjnych pomiędzy firmami polskimi i szwajcarskimi.
                                 

FOTO GALERIA

 Zobacz


 Industrie- und Handelskammer Thurgau
karpacka_agencja.jpg